You are currently viewing 100 lecie Kanonizacji u Wizytek…

100 lecie Kanonizacji u Wizytek…

Dokładnie dziś przypada 100 lecie kanonizacji Wizytki s. Małgorzaty Marii Alacoque, która otrzymała objawienia związane z kultem Najświętszego Serca Jezusowego. Kanonizacji tej dokonał papież Benedykt XV 13.05.1920 roku. W związku z tym jubileuszem Wizytki obchodzą rok jubileuszowy, który trwa od 13.10.2019 roku do 12.10.2020 roku, kiedy to można w określone dni, m.in. pierwsze piątki miesiąca, skorzystać z łaski odpustu zupełnego (czytaj więcej>>>).

O poranku celebrowałem w klasztorze Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Wizytek), na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, Eucharystię. Miało to miejsce w dniu, w którym można także uzyskać odpust zupełny roku jubileuszowego.

Można symbolicznie powiedzieć, że stanowiła ona połączenie dwóch serc: Jezusa i Maryi, bo łączyła w sobie 100 lecie kanonizacji św. s. Małgorzaty Marii Alacoque i kult Najświętszego Serca Jezusowego (pierwsze piątki miesiąca) oraz wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i kult Niepokalanego Serca Maryi (pierwsze soboty miesiąca).

Te zaś dwie formy pobożności wobec zjednoczonych serc Jezusa i Maryi łączy w sobie wynagrodzenie, sprawiając że zarówno pierwsze piątki, jak i pierwsze soboty miesiąca, mogą być, czy nawet powinny być, obchodzone razem, a nie w jakiejś konkurencji do siebie.

romi.