You are currently viewing Być z ludźmi i dla ludzi

Być z ludźmi i dla ludzi

W numerze 2/2019 (marzec-kwiecień) dwumiesięcznika “Misyjne Drogi”, który niemal w całości poświęcony jest jubileuszowi 100 lecia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Ziemiach Polskich, przeczytać można artykuł  autorstawa o. Roberta Wawrzenieckiego, naszego superiora.

Artykuł umieszczony w dziale “Oblackie duszpasterstwo” (s. 25-27) nosi tytuł “Być z ludźmi i dla ludzi” i przedstawia nie tylko duszpasterstwo Misjonarzy OblatówMaryi Niepokalanej prowadzących w Polsce parafie, ale wskazuje – iż 100 lat od przybycia do Polski to okres – przynoszącej wiele owoców – o wiele wiele szerszej działalności . Albowiem ich  oddanie Maryi, uwrażliwia także na misje i ubogich… Jest też kilka słow też o Iławie… pośrednio, ale i bezpośrednio.

Tekst opatrzony został fotografiami dotyczącymi  trzech charakterystycznych cech oblackiego duszpasterstwa: maryjności, misyjności i ubogich o różnych obliczach. Mamy jednak nadzieję, że szczególne poruszenie wzbudzi archiwalne zdjęcie z czasów prowadzenia przez oblatów duszpasterstwa Romów we Wrocławiu, na Ostatnim Groszu, gdzie stacjonowały tabory cygańskie (zdjęcie pochodzi z kroniki wrocławskiego domu z lat 70. XX wieku).

To na tyle o tym, co jest nam bliskie, zaś wszystkich zainteresowanych problematyką misyjną zachęcamy do prenumeraty oblackiego dwumiesięcznika i zapraszamy do odwiedzin portalu misyjne.pl

Za: ilawa.oblaci.pl

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/rwomi/public_html/wawrzeniecki.pl/www/wp-includes/functions.php on line 5373