You are currently viewing Ciao Roma…

Ciao Roma…

Gdy niniejsza  informacja pojawia się na stronie internetowej, jestem już w podniebnej podróży, lecąc samolotem z podwarszawskiego Modlina do Rzymu. Bowiem dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w niemieckiej fundacji „Renovabis” (czytaj więcej >>>) od 31 sierpnia do 28 września przebywam w Rzymie na intensywnym kursie języka włoskiego. Jego znajomość będzie przydatna w mojej posłudze w sekretariacie Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, dlatego takie rozwiązanie w piśmie do fundacji rekomendował przewodniczący o. dr Janusz Sok CSsR.

Nieopodal naszego domu generalnego, gdzie w tym czasie będę przebywał, znajduje się szkoła językowa do której będę uczęszczał. Zaś w naszym domu generalnym będę mógł, nie tylko z tarasu spoglądać na Bazylikę św. Piotra, ale przede wszystkim na co dzień modlić się przed Madonną Uśmiechu, przed którą w Aix modlił się św. Eugeniusz, którego relikwie serca znajdują się w naszym domu generalnym oraz – w roku i miesiącu jubileuszu 25 lecia ślubów zakonnych – sprawować Eucharystię przy ołtarzu przy którym Założyciel i o. Tempier złożyli swoje pierwsze śluby zakonne.

Dzięki życzliwości rektora Międzynarodowego Scholastykatu w Rzymie, o. dr. Wojciecha Popielewskiego OMI, mam zapewnione miejsce na kursie w sprawdzonej szkole językowej. Często dokształca ona naszych oblackich kleryków i ojców, podejmujących studia w Rzymie, w zakresie nauki języka włoskiego i jest pozytywnie oceniana.

romi.