You are currently viewing Czekając na kongres prowincji

Czekając na kongres prowincji

Praktycznie praca komisji przedkongresowej, która miała m.in. za zadanie podjąć prace nad aktualizacją dyrektorium, została niemalże zakończona. Obecnie pozostało oczekiwać na rozpoczęcie kongresu wieczorem 18.05.2021 roku nabożeństwem w Kodniu, kiedy to też będzie miał premierę film o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI, który był kręcony na Ukrainie.

Plan kongresu został opracowany, list prowincjała i komisji przedkongresowej został wysłany, wraz z szczegółowym wyjaśnieniem loga kongresu (czytaj więcej>>>). Delegaci wyznaczeni i wybrani, a odświeżona wersja dyrektorium trafiła nie tylko do rąk delegatów, ale także wszystkich członków prowincji. Moderator (o. Marcin Wrzos OMI) i sekretarz (o. Robert Wawrzeniecki OMI) wyznaczeni, prelegenci przygotowani do wystąpień tematycznych w kwestii maryjności (o. Adam Wojtyczak OMI) i współpracy ze świeckimi (o. Wojciech Kowalewski OMI), a świadectwa dadzą także dwie osoby świeckie z Gorzowa Wielkopolskiego i Kokotka na stałe współpracujące z miejscowymi oblatami MN.

Pozostało komisji przedkongresowej czuwać aż do dnia rozpoczęcia kongresu, mając nadzieję że nas nie zaskoczą żadne epidemiczne niespodzianki. Wszystko okaże się i rozstrzygnie w tych najbliższych trzech tygodniach, choć już wiadomo że większość gości zagranicznych będzie brała udział w kongresie w sposób zdalny. Jednym słowem kongres zapowiada się w charakterze hybrydowym, gdyż część osób będzie obecna na miejscu w Kodniu.

romi.