You are currently viewing Dedykacja kościoła w Opocznie

Dedykacja kościoła w Opocznie

14.09.2020 roku, na zakończenie misji, brałem udział w dedykacji kościoła i ołtarza w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Uroczystościom przewodniczył bp Henryk Tomasik, biskup radomski, w asyście proboszcza i mnie jako przedstawiciela misjonarzy. W czasie uroczystości ks. kanonik Mieczysław Głogowski dziękował Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej za prowadzone w parafii misje, które były przygotowaniem do uroczystej dedykacji kościoła i ołtarza.

Miejscowy wikariusz ks. Adrian Jakubiak, tak opisał na facebooku tę uroczystość: „Dziś nasze parafialne święto – odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17:00, pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Jego Ekscelencji biskupa Henryka Tomasika sprawowana była uroczysta Eucharystia połączona z Dedykacją Kościoła i Ołtarza. To również dzień, w którym dziękowaliśmy za tegoroczne plony i trud pracy rolników. Składamy podziękowania wszystkim i każdemu z osobna za zaangażowanie i obecność. Bogu niech będą dzięki za Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy złożyli piękny dar – Relikwie Drzewa Krzyża (II stopnia), które odtąd będą obecne w naszej świątyni”.

Dziękujemy, wraz z o. Michałem Tomczakiem OMI, całemu zespołowi duszpasterskiemu z ks. Kanonikiem na czele, a także w osobach księży wikariuszy: Sławomira Piotra Ogorzałka, Mariusz Krzysztofa Przybycienia, Marka Strzępka oraz pomocy duszpasterskiej ks. Krzysztofa Marka Dębowskiego za stworzenie niesamowitej, dobrej i życzliwej atmosfery na plebanii.

Więcej na facebooku parafialnym (czytaj więcej>>>) oraz na portalu Radia Plus Radom (czytaj więcej>>>) i Radomskiego Gościa Niedzielnego (czytaj więcej>>>).

romi.