You are currently viewing Dzień Życia Konsekrowanego w Warszawie

Dzień Życia Konsekrowanego w Warszawie

W ramach obchodów Dnia Życia Konsekrowanego, w niedzielę 2 lutego, uczestniczyłem wraz z br. Wojciechem Zwolakiem OMI w uroczystościach przygotowanych przez Wydział ds. Życia Konsekrowanego Kurii Arcybiskupiej w Warszawie, na którego czele stoi o. Gabriel Bartoszewski OFMCap podejmujący działania we współpracy z referentką diecezjalną szarytką s. Elżbietą Kowalewską. Jego tematem stały się słowa „Różne są dary łaski”.

W programie była Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele seminaryjnym o 15.00, następnie procesja osób konsekrowanych do katedry i Msza święta o 16.00 pod przewodnictwem bp. Michała Janochy, biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej, który wygłosił też okolicznościową homilię.

Przed spotkaniem w kościele seminaryjnym z dziennikarką Radia Plus mogłem podzielić się refleksjami związanymi z Dniem Życia Konsekrowanego i jego istotą. Przygotowany zostanie z tego materiał, który ukaże się w ramach popołudniowej audycji „W Rytmie Wydarzeń” w poniedziałek 3 lutego, w paśmie ogólnopolskim.

Więcej:

https://archwwa.pl/aktualnosci/jestescie-sola-ziemi-i-swiatlem-swiata-dzien-zycia-konsekrowanego-w-archidiecezji-warszawskiej/

https://warszawa.niedziela.pl/artykul/49109/Jestescie-sola-ziemi-i-swiatlem-swiata

https://warszawa.gosc.pl/gal/spis/6143449.Konsekrowani

https://warszawa.gosc.pl/doc/6143438.Dzieki-wam-jest-jasniej-i-cieplej

romi.