Dziś nadeszła długo wyczekiwana informacja na temat możliwości odbycia się Targów Sztuki Kościelnej „Sacroexpo” w Kielcach, które były planowanie w terminie 1-3.06.2020 roku. Organizatorzy poinformowali o odwołaniu ich w tym terminie i przesunięciu na czas późniejszy. Co do terminu, to zostanie on wskazany później.

Dyrektor „Sacroexpo” Robert Frąk napisał: „Nie możemy zatem udawać, że aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce nas nie dotyczy. Dlatego po licznych konsultacjach i głębokich analizach biznesowych aspektów uczestnictwa wystawców i kupców z polski i zagranicy, Zarząd Targów Kielce S.A. zdecydował o przełożeniu terminu XXI edycji targów SACROEXPO 2020. Zarówno wiedza organizatorów, uwzględnienie nieprzewidzianych okoliczności oraz opinii przedstawionych przez wystawców i zwiedzających podczas licznych rozmów, skłoniły nas do wniosku, że w obecnej sytuacji zagrożona jest realizacja biznesowych celów uczestników Targów SACROEXPO, które miały odbyć się w terminie: 1-3 czerwca 2020”.

Wraz z tą informacją konsekwencją jest to, że nie odbędą się ogólnopolskie spotkania sekretarzy i ekonomów prowincjalnych, a także zaplanowana sesja szkoleniowa dla administratorów obiektów sakralnych i zakonnych.

romi.