You are currently viewing I tak upłynął kongresu dzień trzeci

I tak upłynął kongresu dzień trzeci

Trzeci dzień kongresu, 20.05.2021 roku, zasadniczo poświęcony był jednemu tematowi, który wpisuje się w maryjną tematykę kongresu. Chodzi mianowicie o współpracę oblatów polskiej prowincji z osobami świeckimi dla wspólnego przeżywania – zgodnie ze swoją specyfiką – oblackiego charyzmatu, który jest własnością całego Kościoła i ma służyć nie tyle rozwojowi zgromadzenia co Kościoła.

Najpierw słowo o współpracy ze świeckimi wygłosił o. Wojciech Kowalewski OMI z Francji (czyta więcej>>>). Jego wystąpienie dotyczyło tematu: „Charyzmat oblacki – dar Ducha Świętego dla Kościoła (por. R 37a). Wspólne powołanie i wspólna misja ze świeckimi”. Później swoją refleksją podzieliły się osoby świeckie współpracujące z oblatami: Jarosław Libelt i Anna Jakubowska z Gorzowa Wielkopolskiego ze Stowarzyszenia św. Eugeniusza oraz Marcin Szuścik związany z całym dziełem OCM Niniwa w Kokotku.

Po wysłuchanych świadectwach delegaci udali się, by pracować w grupach, a następnie wszystkim podzielili się z pozostałymi uczestnikami kongresu. W międzyczasie słowo skierował do wszystkich o. Antoni Bochm OMI, radny na Europę a przede wszystkim o. Louis Lougen OMI (zobacz więcej>>>), generał zgromadzenia. Dzień zakończyła Eucharystia celebrowana przez o. Pawła Wyszkowskiego OMI, superiora delegatury ukraińskiej. W imieniu delegatury podarował z okazji 100 lecia prowincji obraz sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.

Więcej informacji na stronie oblaci.pl (czytaj więcej>>>).

romi.