You are currently viewing Jubileusz w katedrze w Poznaniu

Jubileusz w katedrze w Poznaniu

Dziś, zgodnie z wcześniejszymi planami, odbył się w katedrze poznańskiej jubileusz 100 lecia prowincji Misjonarzy Oblatów MN, w którym uczestniczyłem jak delegat sekretariatu KWPZM.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Oczywiście nie mogło zabraknąć prowincjała, administracji prowincjalnej, przełożonych wspólnot i oblatów z poszczególnych domów, jak również przyjaciół i dobrodziejów, oblackich parafian i zaproszonych gości.

Po Eucharystii odbyło się przy domu prowincjalnym w Poznaniu poświęcenie nowego domu misyjnego, którego administratorem będzie prokura misyjna. W jego murach będzie m.in. odbywała się nie tylko dalsza praca na rzecz misji oblackich, ale także współpraca z innymi podmiotami zaangażowanymi na rzecz misji, jak np. „Redemptoris Missio”.

Więcej o jubileuszowych przygotowaniach znajdziesz tutaj (czytaj więcej>>>).
Relację z jubileuszu w formie filmowej znajdziesz tutaj (oglądaj więcej>>>).
Kazanie jubileuszowe abp. Stanisława Gądeckiego możesz przeczytać tutaj (czytaj więcej>>>)
Relacje z uroczystości w katedrze oraz poświęcenia domu misyjnego znajdują się m.in. na stronie oblackiej (czytaj więcej>>> oraz czytaj więcej>>>) oraz KAI (czytaj więcej>>>), ale także na stronie archidiecezji znaleźć można relację fotograficzną (zobacz więcej>>>).

romi.