You are currently viewing Kolędowy nadszedł czas…

Kolędowy nadszedł czas…

Tradycyjnie, jak to czynię od 2012 roku a zatem już od 8 lat, pomagam w odwiedzinach kolędowych w parafii pw. św. Marcina i św. Wincentego, męczenników w Skórzewie (archidiecezja poznańska). Jest tak od momentu, kiedy proboszczem wspólnoty został mój przyjaciel ks. Marek Niemir. Jednak nie tylko spotykam się z parafianami przez te lata z racji kolędy, ale także kilkukrotnych rekolekcji, misji świętej, okazjonalnych kazań spowiedzi przedświątecznych oraz ostatnio przeżywanego triduum maryjnego, jako przygotowania do nawiedzenia i samej peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej w znaku Jej Jasnogórskiej Ikony.

Wraz z miejscowymi duszpasterzami, proboszczem ks. Markiem Niemirem i wikariuszem ks. Gniewomirem Kujawą, mieszkańców parafii odwiedza z wizytą duszpasterską o. Krzysztof Ziętkowski OMI, związany z tą wspólnotą przez posługę konfesjonału w pierwsze piątki miesiąca, kazania okolicznościowe i rekolekcje. Zatem kapłani, którzy pojawiają się w domach mieszkańców nie są osobami przypadkowymi, ale osobami dobrze znanymi parafianom.

Oblaccy kolędnicy mogą nie do końca być oczywiście znani mieszkańcom, którzy wprowadzili się w ostatnim roku do parafii lub tym, którzy kościół odwiedzają od wielkiego święta, nie mając zbyt żywego kontaktu ze swoją parafią. Dzięki takiej silnej ekipie w ten sposób do końca stycznia 2020 roku odwiedzimy wszystkich parafian ze Skórzewa, Wysogotowa i Dąbrowy.

romi.