You are currently viewing Koronawirus a Kongres Prowincji

Koronawirus a Kongres Prowincji

Pomimo stanu epidemii oraz trudności w przemieszczaniu się, koronawirus nie wygrał z Kongresem Prowincji. Komisja Przedkongresowa, w składzie o. Józef Wcisło OMI – przewodniczący, o. Robert Wawrzeniecki OMI – sekretarz, o. Dariusz Malajka OMI, prowadzi zdalnie kolejne etapy przygotowania do październikowego Kongresu Prowincji.

Po bezpośrednim spotkaniu 12.03.2020 roku w Poznaniu, w ramach pracy zdalnej dokonana została kwerenda dokumentów oblackich z lat 2012-2020, powołane komisje i podkomisje mające zweryfikować zapisy „Dyrektorium Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej”, które będą pracować nad tekstem w pierwszym etapie od 20 kwietnia do 20 maja.

Zostało ostatecznie zaaprobowane hasło „«Oto Matka Twoja» (J 19, 27) Na oblackich drogach z Maryją i jak Maryja”, do którego zostanie w najbliższym czasie przez jednego z oblackich kleryków wykonane logo. Powstał list do członków prowincji oraz wytyczne dla komisji i podkomisji przedkongresowych w sprawie jednolitej metody opracowywania poprawionej wersji „Dyrektorium”. Trwa przygotowanie ankiety przedkongresowej dla każdego oblata z naszej prowincji. Zatem przygotowania do kongresu toczą się w miarę normalnie.

romi.