You are currently viewing Kościół nasz powszedni – audycja niedziela 23.35

Kościół nasz powszedni – audycja niedziela 23.35

Dziś wieczorem, 05.02.2021, za pomocą rozmowy telefonicznej nagrywałem rozmowę do programu „Kościół nasz powszedni” Polskiego Radia 24. Jest ona nadawana w ramówce późną nocą w niedzielę. Zatem nagrana dzisiaj rozmowa zostanie wyemitowana 07.02.2021 roku o 23.35 w Polskim Radiu 24.

W ramówce audycje są opisane w sposób następujący: „Audycja Naczelnej Redakcji Programów Katolickich. Poruszamy tematykę wiary i Kościoła «od wewnątrz». Oprócz przeglądu informacji, mówimy o wydarzeniach religijnych, które mają istotne znaczenie społeczne oraz przybliżamy duchowy i egzystencjalny sens świąt i uroczystości roku liturgicznego. Udzielamy też praktycznych porad ws. przygotowania i przeżywania ważnych chwil i etapów na drodze duchowego rozwoju” (czytaj więcej>>>).

Rozmowa ta dotyczyła kwestii powołań do zgromadzeń zakonnych, zwłaszcza zmniejszającej się ich liczby oraz powodów takiego stanu rzeczy. Oprócz statystyk jednak przede wszystkim chodziło o pokazanie drogi życia konsekrowanego, w różnych jego formach, jako wezwania dla młodych w XXI wieku.

romi.