You are currently viewing Msza święta za zmarłych pracowników SKEP

Msza święta za zmarłych pracowników SKEP

Dziś wiele się działo, gdyż w budynku m.in. odbyła się promocja książki kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, „Wieczór się zbliża i dzień się już nachylił”, którą wydały Siostry Loretanki pod auspicjami polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia „Kościół w potrzebie” (czytaj więcej>>>). Ja jednak uczestniczyłem w innym wydarzeniu, ważnym dla wspólnoty osób, pracujących w SKEP.

W samo południe, w kaplicy budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, zgromadzili się aktualni pracownicy SKEP oraz przyjaciele, aby w czasie Eucharystii modlić się za zmarłych pracowników, którzy przez całe lata pracowali w SKEP oraz w innych instytucjach kościelnych, których biura mieszczą się w budynku.

Eucharystii, którą koncelebrowało kilku kapłanów, przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Na jej początku odczytane zostały imiona i nazwiska zmarłych pracowników: biskupów, kapłanów, braci i sióstr zakonnych oraz świeckich. W Mszy świętej wzięły udział siostry zakonne oraz pracownicy świeccy, by w ten sposób włączyć się w ten łańcuch pokoleń, ludzi którzy pracowali przez całe lata dla dobra Kościoła w Polsce, a odeszli już do wieczności.

romi.

Więcej: