You are currently viewing Oddelegowany do sekretariatu KWPZM

Oddelegowany do sekretariatu KWPZM

O. Robert Wawrzeniecki OMI (superior domu zakonnego w Iławie – dop. admin.) uczestniczył 10 października 2018 roku, w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach, w sympozjum czterech Konferencji Życia Konsekrowanego w Polsce: męskiej, żeńskiej, klauzurowej i instytutów świeckich pt. „Jeśli nie płoniemy, nie zapalamy. Odnowić pasję dla Ewangelii”.

Po zakończeniu tego spotkania połączonych konferencji zakonnych odbywających się co 3. lata, które miało bardzo bogaty program, odbyły się spotkania poszczególnych konferencji: Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich (KWPZM), Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych (KWPŻZZ), Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych (KPŻKK) i Krajowej Konferencja Instytutów Świeckich (KKIŚ).

W czasie spotkania Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, o. Janusz Sok CSSR, przewodniczący KWPZM, wyraził również wdzięczność Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za współtworzenie wspólnoty między zgromadzeniami zakonnymi w Polsce. Wyrazem tego zaangażowania jest obecność w sekretariacie KWPZM oblata – o. Roberta Wawrzenieckiego OMI.

Oficjalny dokument w tej sprawie podpisał o. Paweł Zając OMI, prowincjał 19.10.2018 roku, wyznaczając na chwilę obecną termin posługi do 30.06.2019 roku z możliwością jej przedłużenia na dalszy okres po odpowiednim rozeznaniu. Po zapoznaniu się z uwarunkowaniami będzie to albo posługa dojazdowa jeszcze w latach 2019-2020, kiedy to zakończy się kadencja przełożonego domu w Iławie lub – jeśli połączenie tych dwóch funkcji okaże się niemożliwe – od 01.07.2019 roku pełna posługa w sekretariacie KWPZM w Warszawie wraz z rezygnacją z funkcji superiora domu iławskiego. Oficjalna informacja w świecie oblackim na ten temat pojawi się w komunikacie po kolejnej radzie prowincjalnej 28.10.2018 roku.

Za: oblaci.pl

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/rwomi/public_html/wawrzeniecki.pl/www/wp-includes/functions.php on line 5420