You are currently viewing Odnowienie misji w Kętrzynie

Odnowienie misji w Kętrzynie

W zeszłym roku animowałem Misję Świętą w Kętrzynie, w parafii św. Jerzego (czytaj więcej>>>), w archidiecezji warmińskiej (czytaj więcej>>>). Po roku czasu przyszedł moment odnowienia misji w ramach rekolekcji adwentowych, które odbywają się w dniach 19-22 grudnia 2019 roku (Msze 06.30, 11.00, 16.30 i 18.00 oraz apel o 20.30, a ostatniego dnia niedzielny układ Mszy świętych, dodatkowo w czwartek o 09.30 DPS, w piątek od 09.00 odwiedziny chorych a w sobotę o 14.00 Msza w Sławkowie).

W ramach odnowienie misji pierwszego dnia (czwartek) dziękujemy za sakrament chrztu świętego, gdzie życie Boże się zaczęło. Drugiego dnia (piątek) za bierzmowanie i Eucharystię, które dają moc do mężnego wyznawania wiary i życia według jej zasad. Trzeciego dnia (sobota) za małżeństwo i rodzinę, gdzie dokonuje się przekazywanie wiary i wzajemne wspieranie się na drodze kroczenia Bożymi drogami. Czwarty dzień (niedziela) będzie momentem ponownego posłania, aby Jezus nie tylko zagościł w naszych sercach w sposób zewnętrzny w świętach Bożego Narodzenia, ale byśmy jak Maryja i Józef zanieśli Go spotkanym ludziom.

Czas odnowienia misji to szczególna okazja, aby uświadomić sobie, że jesteśmy misjonarzami czyli ludźmi, dzielącymi się Jezusem z innymi. Jak bowiem mawia papież Franciszek nie mamy być notariuszami wiary, którzy skrupulatnie spisują wszystko co z nią związane, a później wkładają te rzeczy zapisane często na pięknym papierze do segregatora, na półkę, do archiwum. Mówi również, że nie mamy być też dozorcami łaski, którzy jej jedynie pilnują i nie rozwijają w swoim życiu. To nie jest misja ucznia Jezusa, gdyż uczeń Chrystusa – prawdziwie przeżywający wiarę, umacniający ją mocami Bożymi i przeżywający ją we wspólnocie z innymi – nie może nie dzielić się tym darem.

Wszystko zaś to dzieje się pod okiem Adwentowej Przewodniczki, Maryi, związanej w sposób szczególny z tym ostatnim czasem adwentowego oczekiwania. Ona w znaki Ikony z Ostrej Bramy, obecna jest w sposób szczególny w tym kościele. To Ona koncentruje nasz wzrok na Jezusie, kiedy słyszymy nieustannie jej słowa: „Jeśli cokolwiek wam każe, zróbcie” (J 2, 5).

romi.