You are currently viewing Podziękowania Sióstr Klauzurowych

Podziękowania Sióstr Klauzurowych

20.01.2022, pierwszy raz nowa Matka Przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce, s. M. Teresa Wrona OCD (Przewodnicząca Federacji Ducha Świętego Klasztorów Karmelitanek Bosych), podziękowała wszystkim, którzy włączają się w programy Forum Współpracy Międzyzakonnej wspierają klasztory klauzurowe.

romi.

Poniżej cały tekst podziękowań.


Warszawa, 20 stycznia 2022 r.

 

DZIĘKUJEMY!

 

W imieniu sióstr klauzurowych w Polsce pragnę złożyć serdeczne podziękowanie, za trwający już od wielu lat program wspierania materialnego Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych. Nasza wdzięczność jest tym razem ogromna, gdyż mimo trwającej i dotykającej nas bardzo mocno epidemii koronawirusa, tegoroczne wsparcie klasztorów klauzurowych jest ponad dwukrotnie większe niż przed rokiem. Jako nowa przewodnicząca KPŻKK, wraz z poprzednią przewodniczącą – s. M. Weroniką, dziękuję za to okazane nam wsparcie. W tym minionym czasie widać, że ta piękna inicjatywa, podjęta i z roku na rok rozszerzana przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, niesie ze sobą podwójną korzyść: dzięki rabatom pozwala kupującym zaoszczędzić pieniądze, co dziś wobec wzrastających cen jest szczególnie ważne, a jednocześnie wsparcie otrzymują nasze klasztory kontemplacyjne.

Pomoc ta realizowana jest przez 3 programy w ramach Forum Współpracy Międzyzakonnej, z których środki przez FWM wspierają siostry klauzurowe:

  1. korzystanie z kart BIZNESTANK PKN ORLEN: na stacjach ORLEN i BLISKA (jeden grosz od każdego litra zatankowanego paliwa);
  2. zakupy kawy w sklepie internetowym: kawa-zakonna.pl (1 złotówka od każdego zakupionego kilograma kawy);
  3. zakupy produktów sakralnych i liturgicznych firmy Bracia Dąbrowscy: bracia-dabrowscy.com to także wsparcie dla klasztorów kontemplacyjnych.

Pomimo trudnej dla każdego sytuacji, w/w programy przyniosły klasztorom kontemplacyjnym w 2021 roku wsparcie w wysokości 109 639,9 zł (w roku poprzednim było to: 43 827,80 zł). Kwotę tę przeznaczamy w całości na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych oraz umocnienie ich wzajemnej współpracy.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy organizują i włączają się w akcje Forum Współpracy Międzyzakonnej, by nieść nam pomoc. Dziękujemy Kierowcom, którzy tankując paliwo  na w/w stacjach sprawiają, że spływał nam grosz do grosza; Pijącym dobrą kawę zakonną, bo pokrzepia spożywającego i jednocześnie wspiera nasze klasztory; Proboszczom i wszystkim Nabywcom produktów sakralnych, które potęgują piękno kościoła, a nam niosą pomoc.

Tych, którzy jeszcze nie doświadczyli radości płynącej ze wsparcia innych zaoszczędzonym w łatwy sposób groszem, z całego serca zachęcamy do włączenia się w prowadzone przez Forum Współpracy Międzyzakonnej dzieło, a tym samym dalsze wspieranie klasztorów klauzurowych.

Wszystkich uczestników akcji otaczamy serdeczną modlitwą: Niech Bóg prowadzi Was bezpiecznie, zachowuje w zdrowiu, pomnaża siły i pozwala radować się pięknem stworzonego świata, zwłaszcza w tym jakże trudnym dla każdego czasie! Bóg zapłać za czynione nam dobro!

Z wdzięczną modlitwą

 

 

Przewodnicząca KWPŻKK w Polsce