You are currently viewing Sacroexpo start…

Sacroexpo start…

06.06.2022 roku rozpoczęła się XXIII Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. W czasie jej trwania odbywają się spotkania szkoleniowe dla sekretarzy i ekonomów poszczególnych jurysdykcji zakonnych oraz liczne spotkania tematyczne, a Forum Współpracy Międzyzakonnej ma swoje dedykowane stoisko z firmami współpracującymi.

W tym roku na stoisku FWM (E-57) można spotkać m.in. PKN ORLEN (paliwa, prąd, elektromobilność i Orlen Paczka), TUW PZUW – ZWC św. Antoni (ubezpieczenia), TAURON NOWE TECHNOLOGIE (magazyny energii, ładowarki do samochodów) czy KAWĘ ZAKONNĄ, ORANGE (telefonia, internet), INNPACT (grupy zakupowe prądy i gazy, termomodernizacje, zarządzanie obiektmi itp.), INPOST (paczkomaty),  Sikora (Systemy informatyczne) a na różnego rodzaju spotkaniach B-Act (nadzór inwestorski) i GENERALI (inwestowanie). Natomiast osobne stoiska posiadają współpracujący z FWM Dąbrowscy (zobacz więcej>>>).

W ramach spotkań tematycznych (7.06.2022) mają miejsce 4 różne panele (czytaj więcej>>>): sala E-2: TERMOMODERNIZACJA I ZIELONA ENERGIA (dla ekonomów i administratorów dzieł); sala E-1: DBAŁOŚĆ O LITURGIĘ I WYSTRÓJ KOŚCIOŁA (dla zakrystianów, odpowiedzialnych za kościół, kaplicę itp.); sala E-3: DBAŁOŚĆ O OBIEKTY ZAKONNE I KOŚCIELNE (dla administratorów obiektów na koniec otrzymają certyfikat); scena, hala wystawowa E: JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUSTOM? (dla lokalnych przełożonych, ekonomów i administratorów dzieł) a także zamknięte spotkanie BEZPIECZEŃSTWO ZAKONNYCH I KOŚCIELNYCH PIENIĘDZY (dla ekonomów i ekonomek jurysdykcji zakonnych) z Komisją Nadzoru Finansowego – Departament Cyberbezpieczństwa oraz Policja – Komenda Wojewódzka w Kielcach – zgłoszenia ekonom.konsulty@op.pl (zobacz pełny plan konferencji>>>).

romi.