You are currently viewing Sesja formacyjna misjonarzy ludowych

Sesja formacyjna misjonarzy ludowych

Tradycyjnie, jak każdego roku, w dniach 20-22 listopada 2018 roku, odbyła się sesja formacyjna dla misjonarzy ludowych – rekolekcjonistów Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, organizowana cyklicznie przez komisję misjonarską, a koordynatorem tego spotkania był homileta o. dr Sebastian Wiśniewski OMI z Kodnia.

Z naszego domu uczestniczyli w niej tzw. “etatowi” misjonarze: o. Robert Wawrzeniecki OMI – superior i o. Andrzej Noga OMI. Spotkania te stanowią zawsze okazję wymiany doświadczeń, podzielenia się trudnościami w głoszeniu Słowa Bożego i przedstawienia wszystkich kwestii o. Prowincjałowi.

Tym razem wykłady i warsztaty odbyły się w Krakowie i dotyczyły tematu “Osoby starsze w centrum oddziaływania rekolekcyjnego”. Współorganizatorem tego wydarzenia była Katedra Gerontologii Społecznej Insytutu Spraw Społęcznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, z której pochodzili prelegenci oraz prowadzący spotkania warsztatowe: dr hab. Joanna M. Łukasik, prof. UP; dr hab. Krzysztof Gurba, prof. UP; dr Hanna Stępniewska-Gębik i mgr Anna Duda.

Spotkanie tradycyjnie odbywało się w gościnnym domu Księdzy Misjonarzy na Krakowskim Stradomiu, a część misjonarzy nocowała także w klasztorze Kanoników Regularnych na Kazimierzu.

W międzyczasie, czyli w środę wieczorem, o. Superior poprowadził w Karmelu w Krakowie na Łobzowie konferencję metodą lectio divina nt. historii uczniów idących do Emaus oraz w czwartek o poranku odprawił Eucharystię dla sióstr, którym w maju prowadził zakonne rekolekcje.

Za: oblaci.pl