You are currently viewing Siostry Klauzurowe a Forum Współpracy Międzyzakonnej

Siostry Klauzurowe a Forum Współpracy Międzyzakonnej

W dniu dzisiejszym, 16.01.2021, Matka Przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce, s. M. Weronika H. E. Sowulewska OSBCam (Przeorysza Klasztoru Mniszek Kamedułek w Złoczewie), wystosowała podziękowanie wszystkim, którzy włączają się w programy zaproponowane przez Forum Współpracy Międzyzakonnej a służące wsparciu klasztorów klauzurowych.

romi.

Poniżej cały tekst podziękowań.


Warszawa, 16 stycznia 2021 r.

 

DZIĘKUJEMY!

 

W imieniu sióstr klauzurowych w Polsce pragnę złożyć serdeczne podziękowanie, za trwający już od wielu lat program wspierania materialnego Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych. Nasza wdzięczność jest tym razem jeszcze większa niż zwykle, gdyż czas epidemii koronawirusa dotyka nie tylko firmy czy pojedynczych ludzi, ale także nasze klasztory kontemplacyjne.

W tym trudnym dla wszystkich czasie szczególnie wyraźnie widać, że ta piękna inicjatywa, podjęta i z roku na rok rozszerzana przez Forum Współpracy Międzyzakonnej, niesie ze sobą podwójną korzyść: dzięki rabatom pozwala kupującym zaoszczędzić pieniądze, a w skutek ich zaangażowania otrzymują wsparcie nasze klasztory kontemplacyjne.

Na tę pomoc składają się 3 programy w ramach Forum Współpracy Międzyzakonnej, z których środki przez FWM wspierają siostry klauzurowe:

  1. korzystanie z kart BIZNESTANK PKN ORLEN: na stacjach ORLEN i BLISKA (jeden grosz od każdego litra zatankowanego paliwa);
  2. zakupy kawy w sklepie internetowym: kawa-zakonna.pl (1 złotówka od każdego zakupionego kilograma kawy);
  3. zakupy produktów sakralnych i liturgicznych firmy Bracia Dąbrowscy: bracia-dabrowscy.com to także wsparcie dla klasztorów kontemplacyjnych.

Pomimo epidemii, jaka nawiedziła świat i związanych z nią problemów, w/w programy przyniosły klasztorom kontemplacyjnym w 2020 roku wsparcie w wysokości 43.827,80 zł. Kwotę tę przeznaczamy w całości na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych oraz umocnienie ich wzajemnej współpracy.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy organizują i włączają się w akcje Forum Współpracy Międzyzakonnej, by nieść pomoc siostrom kontemplacyjnym. Dziękujemy Kierowcom, którzy tankując swoje przejazdy na w/w stacjach sprawiają, że spływał nam grosz do grosza; Pijącym dobrą kawę zakonną, bo pokrzepia spożywającego i jednocześnie wspiera nasze klasztory; Proboszczom i wszystkim Nabywcom produktów sakralnych, które pomnażają piękno kościoła, a nam niosą wymierną materialną pomoc.

Tych, którzy jeszcze nie doświadczyli radości płynącej ze wsparcia innych zaoszczędzonym w łatwy sposób groszem, z całego serca zachęcamy do włączenia się w prowadzone przez Forum Współpracy Międzyzakonnej dzieło.

Wszystkich uczestników akcji otaczamy serdeczną modlitwą: Niech Bóg prowadzi Was bezpiecznie, zachowuje w zdrowiu, pomnaża siły i pozwala radować się pięknem stworzonego świata nawet w najtrudniejszym czasie! Bóg zapłać za czynione nam dobro!

Z wdzięczną modlitwą


Przewodnicząca KWPŻKK w Polsce