You are currently viewing Spotkanie odpowiedzialnych za życie konsekrowane

Spotkanie odpowiedzialnych za życie konsekrowane

Jako delegat KWPZM ds. zakonów męskich w Archidiecezji Warszawskiej wziąłem udział w dorocznym spotkaniu osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach, które zgromadziło wikariuszy biskupich ds. życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego, dyrektorów i referentów wydziałów poszczególnych kurii biskupich, siostry referentki i delegatów KWPZM. Spotkanie zostało zorganizowane przez Komisję Konferencji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, której pracami kieruje obecnie bp Jacek Kiciński MSF.

Na stronach Episkopatu Polski, znalazła się taka informacja na ten temat, zredagowana przez Biuro Prasowe KEP:

To doroczne spotkanie jest bardzo ważne dla wszystkich konsekrowanych ponieważ podejmujemy aktualne, bieżące sprawy związane z życiem konsekrowanym i obecnością jego w Kościele – powiedział bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego podczas spotkania osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach, które odbyło się 18 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

„To doroczne spotkanie jest bardzo ważne dla wszystkich konsekrowanych ponieważ podejmujemy aktualne, bieżące sprawy związane z życiem konsekrowanym i obecnością jego w Kościele. W tym roku pochylaliśmy się nad nowym rokiem duszpasterskim, którego tematem wiodącym będzie +Wielka Tajemnica Wiary+ czyli Eucharystia” – powiedział bp Kiciński.

W spotkaniu wzięli udział wszyscy wikariusze życia konsekrowanego w poszczególnych diecezjach, delegaci Komisji Wyższych Przełożonych Zakonnych oraz siostry referentki. W obradach wzięła również udział Komisja Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku referatów, m.in. na temat jedności osób konsekrowanych w Kościele w ich różnorodności, implikacji liturgicznych w kontekście roku poświęconego Eucharystii, a także comiesięcznych skupień diecezjalnych sióstr zakonnych.

Na koniec spotkania odbyło się spotkanie Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. „W ramach tego spotkania zastanawialiśmy się nad obecnością osób konsekrowanych w Kościele dzisiaj, nad Listem na święto Ofiarowania Pańskiego na 2 lutego oraz nad tym, jak bardziej można promować życie konsekrowane w Polsce” – zaznaczył bp Kiciński.

Więcej:

Spotkanie osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach

romi.

Foto: BP KEP