You are currently viewing Spotkanie wyższych przełożonych przeniesione

Spotkanie wyższych przełożonych przeniesione

Ze względu na trwającą epidemię i niemożliwość przeprowadzenia spotkania wyższych przełożonych w maju, jedyne tegoroczne spotkanie miało odbyć się 13.10.2020 w sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Było ono przygotowywane przez nasz sekretariat Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, ale w dniu wczorajszym zostało przełożone.

Pierwotnie z powodu ograniczeń epidemicznych, zgodnie z decyzją sekretarza generalnego KEP bp. Artura Mizińskiego, zostało ono skrócone do niezbędnego minimum i miało potrwać kilka godzin, gdyż wyżsi przełożeni muszę podjąć najważniejsze decyzje dotyczące zakonów męskich w Polsce, należących do KWPZM. Ze względu na zwiększoną zachorowalność zostało ono wstępnie przełożone na 12.11.2020: jeśli sytuacja epidemiologiczna się unormuje, to odbędzie się ono w wecześniej wskazanym miejscu, a jeśli sytuacja będzie nadal trudna, to zostanie ono przeprowadzone online.

Natomiast zaplanowana wcześniej tematyka oraz zaproszeni goście, jacy mieli pierwotnie być obecni na spotkaniu w maju a później w październiku 2020 roku, zostają przesunięte na sesję majową wyższych przełożonych i delegatów KWPZM ds. zakonów męskich w diecezjach, która mamy nadzieję że odbędzie się bez już przeszkód 11-12.05.2021 roku.

romi.