You are currently viewing Świętować przez rok z Wizytkami

Świętować przez rok z Wizytkami

Często zaglądam do klasztoru Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu z poranną Mszą świętą komunitetową, pomocą w sprawowaniu Eucharystii w dzień powszedni oraz w niedzielę. W tym roku mam także konferencje formacyjne dla sióstr na podstawie dokumentów o żeńskich życiu konsekrowanym „Vultum Dei querere” i „Cor orans”. Kiedy zbliża się pierwszy piątek grudnia warto wspomnieć o jubileuszu 100. lecia od kanonizacji najbardziej chyba znanej Wizytki św. Małgorzaty Marii Alacoque, która propagowała kult Serca Jezusowego.

Od października 2019 roku do października 2020 roku wszystkie klasztory sióstr, także te w Polsce: w Warszawie, Rybniku, Krakowie i Jaśle, przygotowują się do jubileuszu 100. lecia kanonizacji tej wielkiej świętej. Z tej racji Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego, który można uzyskać w kościołach klasztornych przez cały okres roku jubileuszowego, w określone dni i wszystkie pierwsze piątki miesiąca. Warto pochylić się nad tym, czym chcą ze wszystkimi w Polsce podzielić się Siostry Wizytki w Jaśle, Krakowie, Rybniku i Warszawie, gdzie w ich kościołach i kaplicach można skorzystać z daru odpustu jubileuszowego.

Na stronie klasztoru krakowskiego można przeczytać: „13 maja 2020 roku będziemy obchodzić 100. rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque. Z tej okazji wspólnie z matką Marią Teresą Dennel, przełożoną z Annecy i ojcem Franciszkiem Corrignanem, asystentem Zakonu Nawiedzenia, siostry wizytki z Paray-le-Monial poprosiły i otrzymały od Penitencjarii Apostolskiej w Rzymie przywilej świętowania Roku Jubileuszowego dla wszystkich klasztorów naszego Zakonu Nawiedzenia, które będą chciały go przeżyć. Rok jubileuszowy w Polsce rozpocznie się 13 października 2019 r., a zakończy 12 października 2020 r. Łaska odpustu zupełnego przysługuje wszystkim, którzy przekroczą drzwi kościołów (kaplic) naszych klasztorów, pod zwykłymi warunkami: być w stanie łaski uświęcającej, wyspowiadać się i przystąpić do Komunii św. w ciągu 20 dni poprzedzających to wydarzenie lub następujących po nim, odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Odpusty będą przysługiwać w następujących dniach:
– święto św. Małgorzaty Marii – 13 października 2019 r. i 12 października 2020 r.,
– uroczystość św. Franciszka Salezego – 24 stycznia 2020 r.,
– dzień 100. rocznicy kanonizacji św. Małgorzaty Marii – 13 maja 2020 r.,
– uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – 31 maja 2020 r.,
– uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – 19 czerwca 2020 r.,
– uroczystość św. Joanny Franciszki de Chantal – 12 sierpnia 2020 r.,
każdy pierwszy piątek miesiąca.

Zachęcamy do korzystania z odpustów zupełnych roku jubileuszowego, które można ofiarować za siebie albo za zmarłych”.

romi.