You are currently viewing Trzeba postawić kropkę

Trzeba postawić kropkę

Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartkę i zaczynać na nowo.

Phil Bosmans

Drodzy memu sercu Mieszkańcy Iławy
Ukochani Przyjaciele Misjonarzy Oblatów
Drodzy Bracia Kapłani oraz Współbracia zakonni

Kończąc (30.06.) trawjącą od roku 2014 posługę przełożonego domu zakonnego, wygłoszonym – w sobotni wieczór i w trakcie niedzielnych mszy świętych – słowem Bożym, oficjalnie 23 czerwca br.  żegnam się z Iławą.

Ten miniony – pięcioletni – okres mojej posługi na Pojezierzu Iławskim pragnę podsumować słowami Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który niegdyś powiedział:

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.

Żegnając się pragnę – nikogo nie wymieniając, aby też nikogo nie pominąć – podziękować wszystkim za wszystko. Szczególnie za to, że mogłem być z Wami i pośród Was oraz Wam służyć.  Dzięki Wam i Waszej obecności był to dla mnie czas piękny oraz bardzo owocny. Bóg zapłać!

Prosząc o modlitwę – o niej też Was zapewniam.

o. Robert Wawrzeniecki OMI