You are currently viewing U misjonarzy oblatów MN pod patronatem KWPZM

U misjonarzy oblatów MN pod patronatem KWPZM

Z inicjatywy Oblackiego Centrum Młodzieży „Niniwa” w Kokotku (czytaj więcej>>>), w dniach 7-9.06.2021 roku, organizowane jest spotkanie duszpasterzy młodzieży i powołań wszystkich zakonów męskich w Polsce. Odbędzie się ono pod patronatem bp. Marka Solarczyka, przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP oraz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich.

W związku z tym w specjalnym liście przewodniczący KWPZM, o. Janusz Sok CSsR, zachęcił wyższych przełożonych, niezależnie czy spotkanie odbędzie się stacjonarnie czy też online, aby zdopingowali duszpasterzy młodzieży i powołań do udziału w tym wydarzeniu. M.in. napisał „Jestem przekonany, że tematyka i program, zaproponowane przez Oblackie Centrum Młodzieży „Niniwa” w Kokotku, wychodzi naprzeciw wielu pytaniom i dylematom, jakie napotykamy. Potrzebujemy tego typu inicjatyw, byśmy stawali się dla ludzi młodych ojcami, braćmi i przewodnikami w przeżywaniu razem wiary i dzieleniu się nią”.

Materiały, przygotowane przez OCM „Niniwa” w Kokotku, w wersji elektronicznej i papierowej zostały rozesłane do wszystkich jurysdykcji zakonnych należących do KWPZM.

romi.