You are currently viewing W piątkowy wieczór razem z papieżem Franciszkiem

W piątkowy wieczór razem z papieżem Franciszkiem

Wraz z całym Kościołem zapraszam do włączenia się w dzisiejszą wieczorną transmisję modlitwy papieża Franciszka o ustanie pandemii koronawirusa. Będzie ona miała miejsce na pustym Placu św. Piotra, a celebrowana będzie o 18.00. W jej trakcie papież Franciszek udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” całemu światu, wraz z którym można uzyskać odpust zupełny. Po wspólnej modlitwie wszystkich chrześcijan z Papieżem, w południe w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25.03.2020 roku (czytaj więcej>>>), to kolejna inicjatywa modlitewna papieża.

Na nabożeństwo składać się będzie: czytanie Słowa Bożego, medytacja prowadzona przez papieża (czytaj więcej>>>), adoracja Najświętszego Sakramentu i na koniec błogosławieństwo „Urbi et Orbi”. Spotkanie modlitewne potrwa ok. godziny, a w miejscu modlitwy będzie wystawiony obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) z Bazyliki Matki Bożej Większej (czytaj więcej>>>) oraz krzyż z kościoła św. Marcelego, przy którym przed wiekami trwała modlitwa o ocalenie z zarazy, która panowała w Rzymie (czytaj więcej>>>). Przed tym krzyżem, ustawionym w Bazylice św. Piotra, jak pokazują archiwalne zdjęcia, modlił się także św. Jan Paweł II.

Papież będzie modlił się wraz z całym Kościołem, w akcję włączył się także Kościół w Polsce, o ustanie pandemii koronawirusa, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za służby medyczne i sanitarne, które z ogromnym poświęceniem niosą pomoc ludziom. W transmisji można uczestniczyć za pomocą oficjalnego kanału watykańskiego na YouTube VaticanNews: https://www.youtube.com/channel/UCShH-YDtaUQH0Zvmg_6bKJQ, a w Polsce dodatkowo także w TV Trwam i Radiu Maryja, jak również w innych środkach społecznego przekazu.

Na podstawie: BP KEP