You are currently viewing Epidemia: przełożone kolejne spotkania zakonne

Epidemia: przełożone kolejne spotkania zakonne

Po przełożonym na jesień czerwcowym terminie Targów Sztuki Kościelnej „SACROEXPO” w Kielcach, a wraz z nimi ogólnopolskiego spotkania sekretarzy i ekonomów prowincjalnych oraz administratorów obiektów sakralnych i zakonnych (czytaj więcej>>>), przyszedł niestety czas na następne odwołane spotkania, które miały się odbyć w maju.

To już pewne, że nie odbędzie się w planowanym terminie, 12-13.05.2020 roku, 145 Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce. Wraz z nim, w pierwszym dniu, 12.05.2020 roku, miało mieć miejsce wiosenne spotkanie delegatów KWPZM ds. zakonów męskich w diecezjach. Spotkanie to, jeśli okoliczności pozwolą, będzie miało miejsce w dniach 13-14.10.2020 roku, w zaplanowanej na maj formie, czyli spotkania wyższych przełożonych połączonego w pierwszym dniu ze wspólnym spotkaniem z delegatami.

Nie odbędzie się także w zaplanowanym terminie, 09.05.2020 roku, spotkanie przełożonych męskich domów zakonnych w archidiecezji warszawskiej. Było ono zaplanowane jako przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która też została przełożona, i miało mieć miejsce w sali konferencyjnej w historycznym domu Prymasów Polski, a dziś Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ulicy Miodowej. Zostało ono przeniesione na 12.09.2020 roku i, jeśli okoliczności pozwolą, ma odbyć się w tym samym miejscu.

romi.